OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 - 31 stycznia 2016r.)

1. Trwa Rok Święty Miłosierdzia, w którym możemy czerpać z duchowego skarbca Kościoła i zyskiwać odpusty w kościołach jubileuszowych, wyznaczonych przez biskupa. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź i Komunia św., jeden raz dziennie, ofiarowując go w intencji własnej lub za zmarłych. Dodatkowymi warunkami są: przejście przez Drzwi Święte (w naszym Sanktuarium to drzwi główne do kościoła, a na Kalwarii – Pałac Piłata); uczestnictwo we Mszy św.; refleksja nad miłosierdziem; odmówienie Wierzę w Boga i modlitwa za Ojca Świętego.

Kościołem jubileuszowym w naszym mieście jest również kościół Chrystusa Króla oraz miejsce mordu hitlerowców na Polakach w lasach piaśnickich.

2. W środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na prace remontowe. Za zrozumienie i złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zapraszamy dzieci na próbę scholi i Mszę św. o 10.30.

5. Informujemy, że Verba Sacra Biblia Kaszubska odbędzie się w przyszły poniedziałek 01.02. o godz. 17.00 we farze.

6. Ponawiamy naszą prośbę o przyjęcie i gościnę dla pielgrzymów, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży w lipcu tego roku. Każdy kto chciałby włączyć się w ten sposób w Dni Młodzieży prosimy, aby zgłosił się na furtę.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Barbarę Rank (l. 59) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w piątek), Zygmunt Hirt (l. 74) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się wczoraj) i Alojzy Wensierski (l. 89) z ul. Wysokiej (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i prawidłowo realizowali Boże powołanie.