OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (06 - 13 marca 2016r.)

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne i szkolne rekolekcje. Msze św. z naukami do środy o 8.00 i 19.00.

Kolekta zbierana we wtorek i środę przeznaczona będzie na potrzeby naszego seminarium franciszkańskiego we Wronkach, gdzie posługuje nasz rekolekcjonista.

Gimnazjaliści i dzieci ze szkoły podstawowej mają rekolekcje według ustalonego planu w szkole.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 13.30, a w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii.

3. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na próbę naszej orkiestry dętej.

4. W piątek przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężczyzn z dobrym głosem, którzy kiedyś śpiewali lub śpiewają na nagranie pieśni kalwaryjskich. Liczymy na Waszą pomoc w utrwaleniu i zachowaniu naszego dziedzictwa. Nagranie odbędzie się w kościele Trzech Krzyży na Kalwarii o 15.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do szczególnej pamięci modlitewnej w tym dniu za Ojca Świętego i za cały Kościół.

7. Dzieci z naszej scholi zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.45.

8. Również w przyszłą niedzielę po Gorzkich żalach Msza św. i spotkanie dla wspólnoty FZŚ.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi św. w terminie 14 – 21 października. Koszt to 1400zł i 550$. Bliższych informacji udziela o. Proboszcz. Zapisy przy furcie.

10. Przy stoisku z prasą i na furcie są ulotki na 1% podatku przez którym możemy pomóc naszej parafiance Dominice Janczyszyn, która miała niespodziewany wylew do mózgu. Niech to będzie nasz uczynek miłosierdzia.

11. Przed kościołem lub na furcie można nabyć książki: o. Adama o Kalwarii Wejherowskiej i wiersze o. Tarsycjusza. Są również świece – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Można nabyć też kartki świąteczne i krówki św. Franciszka.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Hinz (l. 67) z ul. Klasztornej i Helenę Jaedtka (l. 85) z ul. Południowej (pogrzeby odbyły się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy w naszą codzienność umocnieni błogosławieństwem, abyśmy mówili, żyli i przebaczali jak sam Bóg Miłosierny.