OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 - 20 marca 2016r.)

1. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i udział w naszych wielkopostnych ćwiczeniach. Nasze podziękowanie kierujemy również do tych, którzy wczoraj uczestniczyli w nagraniu pieśni kalwaryjskich. Niech Pan Wam błogosławi!

2. Dzisiaj Gorzkie Żale o 13.30. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii.

3. We wtorek o godz. 18.00 próba naszej orkiestry. Zapraszamy chętnych, którzy grają na instrumentach dętych w szeregi naszej orkiestry.

4. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. według porządku codziennego.

W tym dniu nasza Prowincja zakonna świętować będzie w Poznaniu Jubileusz 25 lecia powstania.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm i procesja o godz. 10.30. W tym dniu, przed każdą Mszą św. będzie można zakupić palmy zrobione przez Klub Seniora.

6. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Jako opiekunowie Sanktuarium wraz z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy w Niedzielę Palmową na Misterium Męki Pańskiej. O godz. 10.00 – I część Wjazd Jezusa do Jerozolimy. Początek przy Bramie Oliwskiej. Natomiast o 15.00 – II część Męka Pańska. Początek przy kaplicy Piłata. Przypominamy, że Misterium Męki Pańskiej – Droga Pojmania po raz pierwszy przedstawiana będzie w Wielki Czwartek. Szczegóły są na plakatach.

8. Decyzją władz zakonnych kończy pracę w naszej wspólnocie o. Dydak Mientki i udaje się do Osiecznej. Dziękujemy Mu za Jego posługę i życzymy wstawiennictwa Niepokalanej.

9. Przed kościołem lub na furcie można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Można nabyć też kartki świąteczne i krówki św. Franciszka.

10. Cech Rzemiosł zaprasza na Mszę św. we farze z racji uroczystości św. Józefa w sobotę o 11.00.

12. W dniach 6 – 11 kwietnia odbędzie się Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu. Gościć będziemy Młodzieżową Symfoniczną Orkiestrę Estradową z Mińska. Prosimy o pomoc w przyjęciu muzyków na noclegi. Zapisy na furcie.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Mariana Klein (l. 69) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w środę) i Ingridę Basiaga (l. 73) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Zaproszeni przez Jezusa, umocnieni Jego słowem i Ciałem, dajmy szansę sobie i naszym bliźnim: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia.