OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (03 - 10 kwietnia 2016r.)

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest on kolejną okazją do wsparcia polskich rodzin przez modlitwę, miłość i pomoc miłosiernego serca. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity dzisiaj przed kościołem zbiórka na potrzeby gdańskiej Caritas.

2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na popołudniową modlitwę o godz. 14.45, by razem z naszą scholą „Wpatrzeni” uwielbiać Jezusa Miłosiernego.

2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. według porządku codziennego. To także Dzień Świętości Życia. W tym dniu przez duchową adopcję będziemy mogli otoczyć opieką dzieci nienarodzone, którym grozi śmierć. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

3. W środę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i przymiarka szatek.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą muzycznie poprowadzi nasza schola „Wpatrzeni”, a modlitwom przewodniczył będzie o. Mateusz Stachowski z Gdyni, redaktor z FranciszkanieTV.

5. Dzieci z naszej scholi zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.45.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Ziemi św. w październiku, do Włoch w lipcu i w sierpniu do Medjugorje. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie lub na furcie.

7. Od miesiąca trwają prace nad wykonaniem zamykanego i wyciszonego konfesjonału. Chcemy, aby służył on ludziom słabiej słyszącym i tym wszystkim, którzy spowiadają się codziennie w naszym kościele w czasie dyżuru spowiedziowego. Pragniemy w ten sposób pomóc Wam, abyście swobodnie i wygodnie się spowiadali. Dziękujemy tym, którzy złożyli już ofiary na ten cel, a jest to kwota 3088,90 zł. Informujemy, że całkowity koszt tego konfesjonału to 12 tys. zł. Polecamy tę sprawę Waszej modlitwie i ofiarności.

8. Na furcie lub przed kościołem można nabyć nasz nowy kalendarz na 2017 rok, cukierki - krówki św. Franciszka oraz nowy modlitewnik na Rok Miłosierdzia z miejscami jubileuszowymi w Wejherowie, czyli naszym Sanktuarium i Sanktuarium Piaśnickim.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Eugeniusza Hewelt (l. 81) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…