OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 - 22 maja 2016r.)

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a jutro II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. według porządku codziennego.

2. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski dzisiaj przed kościołem ogólnopolska zbiórka na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

3. Zapraszamy na majowe o godz. 8.30 i 18.30, a w niedziele o 16.00.

4. We wtorek – szósty dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

5. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na wieczór z św. Janem Pawłem II, połączony z poświęceniem pomnika św. Papieża Polaka, autorstwa Andrzeja Arendta.

W tym dniu gościć będziemy neoprezbitera, o. Bartłomieja, który w Wielkim Poście odbywał praktyki w naszej wspólnocie. Po Mszach św. o 8.00 i 19.00 będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej, w naszym Sanktuarium odpust. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. W sobotę przed południem od godz. 9.00 do 12.00 powitania pielgrzymów od strony Gdyni, a o 12.00 powitanie pielgrzymów od strony Pucka; o godz. 14.00 obchody kalwaryjskie i o ok. 17.45 Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9.00 wyruszymy na góry, gdzie o 10.00 przy kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Suma odpustowa. Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

7. Przypominamy, iż niedziela Trójcy Świętej kończy okres obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

8. Zbliża się także uroczystość Bożego Ciała. Informujemy, że procesja przejdzie ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz przy krzyżu, ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV ołtarz przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.

9. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć książeczkę z rozważaniami o miłosierdziu Bożym w życiu człowieka. Nabywając tę książeczkę wspomagamy leczenie i rehabilitację Kai Szlas z Pętkowic, która ma 4 lata.

10. Organizujemy wyjazd do pustelni franciszkańskiej w Górze Polanowskiej na Dzień Kaszubski w dniu 18 czerwca. Zapisy przy furcie klasztornej.

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy przygotuje serca na przyjęcie Ducha Pocieszyciela, który rozpali nasze życie ogniem miłości, który jest tak bardzo potrzebny wszędzie tam, gdzie mieszkamy i pracujemy.