OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 maja 2016r.)

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej, a w naszym Sanktuarium przeżywamy tak zwany odpust morski, któremu przewodniczy Ks. Bp Zbigniew Zieliński z udziałem naszego nowego Prowincjała – O. Bernarda Marciniaka.

2. Zapraszamy na majowe o godz. 8.30 i 18.30, a w niedziele o 16.00.

3. We wtorek – siódmy dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o 9.15.

Po Mszy św. o 8.00 procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz, i ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. W procesji biorą udział sztandary, feretrony, orkiestra. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatków.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 19.00, a w niedzielę o 8.00.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy dotacje ze Starostwa na prace konserwatorskie ołtarza św. Anny. Rozpoczęły się już prace I etapu, które zakończą się w październiku tego roku.

6. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę oraz do Krakowa i Łagiewnik w terminie od 1 do 4 czerwca. Koszt to 380zł.
Organizujemy także wyjazd do pustelni franciszkańskiej w Górze Polanowskiej na Dzień Kaszubski w dniu 18 czerwca. Zapisy na oba wyjazdy przy furcie klasztornej.

7. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału, na który zebraliśmy już przeszło połowę, czyli 6 486 zł. Przypominamy, że całkowity koszt budowy tego konfesjonału to 12 000 zł.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Starosta (l. 91) z Gniewowa (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze.