OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29.05 - 06.05.2016r.)

1. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

2. We wtorek – ósmy dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym sanktuarium nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy: w niedzielę o godz. 16.00, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30.

4. W środę pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach z racji Ich święta.

5. Również od środy przyjmować będziemy intencje mszalne na III kwartał br.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po Niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu według porządku codziennego i dodatkowa Msza św. o 17.00. W sobotę o 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych. O. Tarsycjusz swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w piątek.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 17. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu. Zawierzajmy nasze sprawy Tej, która to miejsce wybrała na łaski swej stolicę.

8. Organizujemy wyjazd do pustelni franciszkańskiej w Górze Polanowskiej na Dzień Kaszubski w dniu 18 czerwca. Zapisy przy furcie klasztornej.

9. Decyzją naszych władz zakonnych z końcem czerwca kończą posługę w naszej wspólnocie ojcowie: Justynian, Arnold, Tarsycjusz, Cyryl i Ryszard oraz bracia Dobromił i Sławomir.

Podziwiamy pokorę i bezgraniczną ufność setnika. Niech jego wiara będzie dla nas wezwaniem do zawierzenia Bogu.