OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.06 - 03.07. 2016r.)

1. Rozpoczął się już czas wakacji. Nie ma jednak wakacji od miłości do Jezusa. Mając więcej czasu pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii, codziennej modlitwie i lekturze Pisma św. Wszystkim życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwce: dzisiaj o godz. 16.00, a w tygodniu po Mszy św. o 8.00 i o 18.30.

3. W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku i jego zbliżającej się wizycie w naszej Ojczyźnie. Wszyscy, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W piątek wynagradzajmy Sercu Jezusowemu przez spowiedź i Komunię św. W sobotę o godz. 800 Msza św. w intencji Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W tym miesiącu, z powodu zmian w naszym klasztorze i przygotowań do odpustu nie będzie odwiedzin naszych chorych.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

6. W sobotę rozpoczniemy odpust NMP Uzdrowienia Chorych. Około 12.30 powitamy pielgrzymów z Gniewina i okolic. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.00 Obchody kalwaryjskie, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. W niedzielę o godz. 9.00 wyruszy procesja z naszego kościoła na Kalwarię, gdzie o 10.00 zostanie odprawiona Suma odpustowa połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Sumie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy wszystkich, aby pomogli chorym i starszym w tym dniu przybyć na Kalwarię.

Z racji odpustu, w przyszłą niedzielę, nie będzie Mszy św. o 10.30.

7. Również w  przyszłą niedzielę 25 lipca wyruszy z Helu Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych na modlitewne czuwanie przed Cudownym Obrazem w godzinie apelu przez cały czas trwania pielgrzymki. Zachęcamy, aby ci, którzy nie mogą pielgrzymować, w tej godzinie łączyli się na modlitwie z pielgrzymami.

8. Dziękujemy za przekazane już dary na Światowe Dni Młodzieży. Prosimy o dalszą pomoc w zbiórce żywności. Potrzebna jest przede wszystkim woda w małych butelkach, czekolady, ciastka, batoniki oraz takie produkty, które mogą stać się drugim śniadaniem. Nie zbieramy produktów do gotowania. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.

9. Dziękujemy również za dobry odzew na nasz apel o umieszczanie w naszych domach kropielniczek z wodą święconą. Kropielniczki możemy nabyć dzisiaj przed kościołem w cenie 15 zł.

10. Na furcie klasztornej można nabyć cukierki – krówki św. Franciszka oraz miętę z naszego klasztornego ogrodu.

11. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału. W minionym tygodniu zebraliśmy kwotę 489,80 zł. Skarbonka na ten cel znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Edwarda Krauze (l. 79) z ul. Południowej (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.