OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 - 17 lipca 2016r.)

1. Słowa naszej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam w przygotowaniu organizacyjnym odpustu Matki Bożej Wejherowskiej – wszelkim służbom technicznym, medycznym i porządkowym, noszącym sztandary i feretrony, chórowi Harmonia i naszej orkiestrze. Dziękujemy wszystkim chorym i cierpiącym za wspólną modlitwę na górach oraz ich opiekunom, którzy pomogli w dotarciu na Kalwarię. Niech Pan Wam wszystkim błogosławi!

2. Jutro przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Wieczorna Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W godzinie apelowej zapraszamy do duchowej łączności z Kaszubską Pielgrzymką, która od tygodnia wędruje przez Jasną Górę do Krakowa. Niech ta nasza wieczorna modlitwa przed Cudownym Obrazem będzie duchowym przygotowaniem na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

5. Zbliża się nasz parafialny odpust. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy duchowe przygotowanie do tej uroczystości przez nowennę do św. Anny, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30.

6. Piesza pielgrzymka z naszego miasta do Sianowa wyruszy z Parafii NMP Królowej Polski w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

7. W Parafii św. Wojciecha w Kielnie trwa nawiedzenie figury Matki Bożej z Lourdes. Program nawiedzenia wywieszony jest przed kościołem.

8. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego można składać żywność dla pielgrzymów, którzy przybędą do nas na Dni Młodzieży. W naszym Sanktuarium będą przebywać pielgrzymi z Kazachstanu, Konga i Hongkongu. Za okazaną pomoc dziękujemy.

9. Wykorzystajmy czas wakacji na odpoczynek i na pogłębienie naszej wiary. Gościom przebywającym w naszym Sanktuarium i w Mieście, których serdecznie witamy, życzymy, aby spotkanie z bogactwem tego regionu było okazją do umocnienia przyjaźni z Bogiem Stwórcą i drugim człowiekiem.

10. Od tej niedzieli prasę katolicką, którą polecamy, można nabywać przy furcie klasztornej. Zachęcamy również do nabywania naszych kalendarzy na przyszły rok i cukierków – Krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na prace remontowe.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stanisława Czerniawskiego (l. 48) z ul. Sędzickiego (pogrzeb odbył się w piątek) i Danutę Zajfert (l. 64) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się wczoraj). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech stanie się dla nas umocnieniem w pełnieniu dzieł miłosierdzia.