OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 - 24 lipca 2016r.)

1. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, szczególnie Gościom, których serdecznie witamy, życzymy dobrego odpoczynku i umocnienia przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem.

W tym miejscu zwracamy się z gorącą prośbą o szacunek dla świętego miejsca. Prosimy o zachowanie odpowiedniego stroju w nawiedzaniu miejsc świętych, o wyłączanie telefonów komórkowych i nie rozmawianie między sobą. To jest Dom Boży, zachowajmy skupienie i należyty szacunek dla tego miejsca.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy duchowe przygotowanie do naszego parafialnego odpustu przez nowennę do św. Anny, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30.

3. W godzinie apelowej zapraszamy do duchowej łączności z Kaszubską Pielgrzymką, która wędruje przez Jasną Górę do Krakowa. Niech ta nasza wieczorna modlitwa przed Cudownym Obrazem będzie duchowym przygotowaniem na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

4. W naszym Sanktuarium i w Mieście pojawiają się już pierwsi pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży. Od wczoraj gościmy w naszej wspólnocie młodzież z Kuby. Czekamy na gości z Kongo, Hongkongu i Kazachstanu. Pokażmy Im naszą gościnność i bogactwo kulturowe Wejherowa i Kaszub. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz do którego można składać dary w postaci suchego prowiantu lub butelek z wodą.

Utrzymując piękny zwyczaj poprzednich wizyt papieskich w Polsce, zwracamy się także z prośbą o dekorację naszych domów i okien.

5. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką. Są również do nabycia nasze kalendarze i cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na prace remontowe. Polecamy także kropielniczki do wody święconej, breloczki z Matką Bożą Wejherowską i św. Krzysztofem oraz książeczki o Bożym Miłosierdziu, Światowych Dniach Młodzieży i o chrzcie, w cenie 5zł, wydanych specjalnie z okazji wielkich wydarzeń w naszej Ojczyźnie.

6. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału. W minionych dwóch tygodniach zebraliśmy kwotę 1046,70 zł. Skarbonka na ten cel znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

Pozwólmy się Bogu odnaleźć w codzienności, wybierajmy zawsze wartości nieprzemijające, które są wieczne. Niech w naszych codziennych wyborach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.