OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28.08 - 04.09.2016r.)

1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o 17.00 Msza św. szkolna. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych.

2. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 i gimnazjum nr 2 zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Pierwszoklasistów zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej Mszy św. zostaną poświęcone.

3. W czwartek również przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

4. Od czwartku przyjmować będziemy intencje mszalne na IV kwartał.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

6. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie odpust w Swarzewie. Wymarsz w tym roku przed Mszą św. o godz. 6.30. Do Swarzewa planujemy przybyć na godz. 14.00, aby tam uczestniczyć we Mszy św. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, rodzinnego i licznego wędrowania do Królowej Polskiego Morza. W niedzielę Suma odpustowa o 10.00, a po niej wyjście w drogę powrotną. Powitanie pątników ok. 19.00.

7. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium, ostatni w tym roku, kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas, aby wziąć w nim udział i prosić dobrego Boga o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla uczniów, nauczycieli i wychowawców. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebooku.

8. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Mateusza Lidzbarskiego (l. 25) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w czwartek), Agnieszkę Kostka (l. 90) z ul. Sikorskiego i Piotra Koya (l. 52) – pogrzeby odbyły się wczoraj. Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy na drogach wiary w rozpoczętym dziś  tygodniu. Bądźmy świadkami miłości Chrystusa wszędzie tam gdzie będziemy się znajdować.