OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25.09 - 02.10.2016r.)

1. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: w środę klasa III B o godz. 16.30, klasa III D o 17.30; w piątek klasa III A o 16.30 i klasa III C o godz. 17.30. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoje dzieci w dotarciu na to spotkanie.

2. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych mężczyzn na pierwsze spotkanie Męskiej Grupy.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

4. W sobotę rozpoczniemy miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej, którą w tym roku ofiarujemy w intencji pokoju na świecie. Wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy na różaniec o godz. 8.30 i 18.30. Chorych i cierpiących zapraszamy do duchowej łączności poprzez transmisję telewizyjną o 15.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalną wyklejankę z nagrodami. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi do modlitwy na różańcu, skierowane w Jej objawieniach.

W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. Również w sobotę od godz. 10.00 w Gniewowie i Ustarbowie, odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych.

6. W przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. O godz. 11.30 Msza św. w kaplicy leśnej. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

7. W przyszły poniedziałek rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy. O godz. 19.00 Msza św. i Transitus z udziałem kapłanów naszego dekanatu i zaproszonych gości. Naszym rozważaniom przewodniczyć będą dominikanie z Gdańska. Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W naszym Sanktuarium kończy pracę nasz organista Pan Jakub, który odkrył w sobie powołanie i od października wstępuje do naszego Zakonu. Dziękujemy Mu za jego zaangażowanie, poświęcenie i oddanie naszej wspólnocie, szczególnie w ostatnim czasie to muzyczne. Decyzją władz zakonnych w naszej wspólnocie pracować będzie br. Olaf Pydynowski, którego serdecznie witamy. Panu Jakubowi i br. Olafowi życzymy, aby Ta, która to miejsce wybrała na łaski swej stolicę, wypraszała u swego Syna błogosławieństwo na każdy dzień kroczenia do świętości.

9. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z filmem Bóg nie umarł. Serdecznie polecamy.

10. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału. W minionych dwóch tygodniach zebraliśmy kwotę 518,17 zł. Skarbonka na ten cel znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Janinę Mering (l. 77) z ul. Kasprowicza (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – życia wiecznego.