OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (02 - 09 października 2016r.)

1. Dziękujemy tym Panom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyszli na środowe spotkanie Męskiej Grupy. Niestety, z powodu nagłej choroby opiekuna o. Dariusza, spotkanie nie odbyło się, za co bardzo przepraszamy. Informujemy, iż następne spotkanie odbędzie się w środę 12 października, po wieczornej Mszy św.

Pragniemy również , aby przy naszym Sanktuarium powstała męska schola wykonująca m.in. tradycyjny śpiew gregoriański. Zainteresowanych Panów z dobrym głosem zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek, po wieczornej Mszy św.

2. Rozpoczęliśmy październik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: dzisiaj o godz. 16.00, a w tygodniu o 8.30 i 18.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci.

3. Jutro rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy. O godz. 19.00 Msza św. i Transitus z udziałem kapłanów naszego dekanatu i zaproszonych gości. We wtorek Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 19.00. Naszym rozważaniom przewodniczyć będą dominikanie z Gdańska. W tym dniu obchodzić będziemy również 70. rocznicę powrotu franciszkanów do Wejherowa. Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna na którą w szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. W czasie tej mszy zostaną poświęcone różańce. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych.

5. W tym tygodniu swoje zakonne imieniny obchodzić będą: we wtorek o. Franciszek, w sobotę br. Symeon, a w niedzielę o. Jesse. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizantów na Mszach św. o godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będzie Dzień Papieski. Włączmy w nasze modlitwy intencję dziękczynną za św. Papieża Polaka. O 21.00 zapraszamy na apel jasnogórski z uczczeniem Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Do zwyczaju Dnia Papieskiego należy także zbiórka pieniędzy na cele programu stypendialnego. Dzięki takiej pomocy wspieramy młodych, którzy z powodów materialnych nie mogą kontynuować swojej nauki. Zbiórka odbywać się będzie przez osoby upoważnione przed kościołem i na ulicach naszego Miasta.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie dla FZŚ.

8. W naszym Sanktuarium rozpoczyna pracę jako organista Pan Jakub Bartkowiak, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej.

Bóg nam błogosławi na drogę wiary i miłosierdzia. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości.