OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (06 - 13 listopada 2016r.)

1. Trwamy w oktawie Dnia Zadusznego. Do wtorku można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji.

Także do wtorku po Mszy św. o 8.00 procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlić się będziemy za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników i pielgrzymów.

2. W środę o godz. 17.30 spotkanie dla zelatorów Żywego Różańca.

3. Jutro, po wieczornej Mszy św., spotkanie Męskiej Grupy. Zapraszamy na to spotkanie mężczyzn, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i zaangażować się w życie Kościoła.

4. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszym Sanktuarium dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. O godz. 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Msze św. z kazaniami również o 8.00 i 12.00.

W tę kolejną rocznicę odzyskania wolności ogarnijmy naszą Ojczyznę i Jej trudne sprawy modlitwą. Niech to będzie okazja, aby nasze domy i okna udekorować flagami narodowymi.

Episkopat Polski na ten dzień udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Również w piątek zapraszamy Czcicieli Męki Pańskiej na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą ogarniać będziemy chrześcijan, którzy są uciskani z powodu wyznawanej wiary; a w tym roku szczególnie za chrześcijan w Iraku. Na polecenie Episkopatu Polski, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby tych, którzy doświadczają cierpienia tylko dlatego, że są uczniami Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium, w czasie Mszy św. o godz. 12.00 uroczyście zamkniemy Drzwi Święte Roku Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaski udzielone nam w czasie tego Roku Świętego.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla FZŚ.

9. Od wtorku w ramach nabożeństw o godz. 18.30 będziemy odmawiali różaniec.

10. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00.

11. Informujemy, iż w piątek zakończyliśmy pierwszy etap prac restauratorskich ołtarza św. Anny.

12. Starosta Wejherowski i Prezydent Miasta zapraszają w Święto Niepodległości na biało-czerwoną paradę o godz. 12.00. Początek pochodu na rynku. Wieczorem natomiast zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Pałacu Przebendowskich o godz. 18.00.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Halinę Perczyńską (l. 80) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek) i Marka Straszewskiego (l. 51) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Niech nam zawsze towarzyszy nadzieja zmartwychwstania i życia wiecznego. Niech nam zawsze towarzyszy błogosławieństwo Boga, który przez swego Syna śmierć pokonał i rzucił światło na życie i nieśmiertelność.