OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 - 20 listopada 2016r.)

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ogarniamy naszą modlitwą chrześcijan, którzy są uciskani z powodu wyznawanej wiary; w tym roku szczególnie pamiętamy o chrześcijanach w Iraku. Na polecenie Episkopatu Polski, przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

2. Dzisiaj również, w naszym Sanktuarium, zamykamy Drzwi Święte Roku Miłosierdzia. Dziękujmy Miłosiernemu Bogu za łaski udzielone nam w czasie tego Roku Świętego.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Dydaka z Alcali, który jest patronem braci zakonnych. Polecamy także Waszej modlitwie braci: Symeona i Olafa.

4. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą roku liturgicznego, w której świętować będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; po Sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana, do którego przygotowujemy się przez nowennę, którą odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie alumnów z gdańskiego seminarium. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity, na seminarium w Oliwie.

6. Zbliża się adwent, prosimy rodziców, aby pomogli przygotować lampiony swoim pociechom.

7. W naszym Sanktuarium na początku grudnia odbędą się adwentowe Warsztaty Muzyczno – Liturgiczne. Informacje na ten temat wywieszone są w gablocie, na stronie internetowej oraz facebooku.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.15 we farze odbędzie się koncert jubileuszowy zespołu Art’n’Voices. Szczegóły na plakacie.

Niech zawsze towarzyszy nam błogosławieństwo Boga, abyśmy wiernie czuwali na modlitwie i byli wytrwali w sprawowaniu Eucharystii. Kiedy zaś przyjdzie dzień sądu nad światem, by był on dopełnieniem naszej nadziei i dniem zbawienia.