OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 - 27 listopada 2016r.)

1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie alumnów z gdańskiego seminarium. Dziękujemy Im za obecność i wspólną modlitwę. Kolekta przeznaczona jest, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity, na seminarium w Oliwie.

2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupę Męską.

3. W czwartek natomiast po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.

Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6.25, a w soboty o 8.00. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom przygotować lampiony.

5. Również w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe naszego kościoła i klasztoru. Za złożone na ten cel ofiary składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.

6. Na furcie można już nabyć opłatki wigilijne. Informujemy, że na terenie naszej Parafii nie rozprowadzamy po domach opłatków.

7. Siostry Szarytki zapraszają na spotkanie byłych i obecnych członków Dzieci Maryi w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w domu sióstr przy ul. św. Jacka.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Ewę Szymelfenig (l. 58); pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

Chrystus zakrólował z krzyża i przez krzyż wiedzie droga do Jego królestwa. Przyjmijmy znak krzyża, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.