OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 - 25 grudnia 2016r.)

1. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.25. Zmobilizujmy nasze siły, by wytrwać jeszcze ten ostatni tydzień.

W tym miejscu pragniemy podziękować Paniom z Klubu Seniora za trud w przygotowywaniu dzieciom ciepłego kakao.

2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Dariusz; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

3. W piątek dyżur spowiedziowy w naszym kościele z udziałem kapłanów naszego dekanatu w godzinach: 8.00 – 10.00, 15.00 – 17.30, 18.00 – 20.00. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie z sakramentu Pokuty do piątku. Nie zostawiajmy tego na ostatni moment.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.30 i 8.00.

Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z naszą polską tradycją, zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do chrześcijańskiego przeżycia tego wyjątkowego wieczoru przez odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzieleniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd.

O godz. 21.00 uroczysta Msza św. dla rodziców z dziećmi; o 24.00 PASTERKA, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest, jak co roku, na fundusz ochrony życia.

5. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. od godz. 8.00 jak w każdą niedzielę.

6. Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

7. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłóbkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Emmanuela.