OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29.01 - 5.02.2017r.)

1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych.

2. W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 6.30, 8.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Prosimy o przyniesienie świec. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem świec. Po tej mszy w Domu Pielgrzyma pani karwcowa będzie brała miarę na nowe szaty komunijne.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest również dniem modlitw za powołanych do życia konsekrowanego. Chcemy pamiętać w szczególny sposób o tych, którzy pragną swoim życiem naśladować Jezusa ubogiego, czystego i posłusznego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej archidiecezji: siostrom benedyktynkom w Żarnowcu, karmelitankom w Gdyni i Suchej Hucie oraz betlejemitkom w Grabowcu.

3. W piątek z racji wspomnienia św. Błażeja po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa tegoż Świętego przeciw chorobom gardła.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

5. Zbliża się Światowy Dzień Chorego, który obchodzić będziemy w sobotę 11 lutego. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą do opiekunów, aby pomogli chorym tego dnia dotrzeć na modlitwę do świątyni.

6. Verba Sacra Biblia Kaszubska odbędzie się w przyszły poniedziałek 6 lutego o godz. 1700 we farze.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Helmuta Niehausa (l. 80) z ul. płk. Dąbka; (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Mamy iść przez ziemię pokornie — czyniąc dobro, wprowadzając pokój i okazując miłosierdzie. Idziemy więc niosąc dar Jezusa i zapowiedź, że warto kochać, przebaczać, cierpieć i zabiegać o sprawiedliwość.