OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 - 26 marca 2017r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 13.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 16.00; wcześniej o 15.00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8.30, 16.00 i 18.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert Lament duszy i gitary w wykonaniu Piotra Filipowicza – artysty z Katowic. Po koncercie możliwość nabycia płyt.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. według porządku codziennego.

4. W czwartek Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli bierzmowania młodzieży z naszego gimnazjum w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Polecajmy Duchowi Świętemu kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o 19.00. Intencje mszalne przyjęte na godz. 19.00 zostaną odprawione w czasie bierzmowania.

5. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. według porządku codziennego. To także Dzień Świętości Życia. W tym dniu przez duchową adopcję będziemy mogli otoczyć opieką dzieci nienarodzone, którym grozi śmierć. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne ćwiczenia, które poprowadzi o. Sofroniusz Rempuszewski z Sanktuarium Kalwaryjskiego w Pakości. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje były czasem osobistego spotkania z Jezusem, Panem i Mistrzem.

7. Również w przyszłą niedzielę kolektę przeznaczamy na prace remontowe. Za zrozumienie i złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

9. Od soboty, w konwikcie św. Leona, rozpocznie się kurs przedmałżeński.

10. Cech Rzemiosł zaprasza na Mszę św. we farze z racji uroczystości św. Józefa w poniedziałek o 11.00.

11. Jest jeszcze kilka wolny miejsc na organizowaną we wrześniu pielgrzymkę do Włoch. Bliższe informacje wywieszone są w gablocie.

12. W Pałacu Przebendowskich czynna jest wystawa Kariny Treder z FZŚ pt Droga Człowieka.

13. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka. Przy furcie natomiast jest do nabycia prasa katolicka.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Urszulę Skołyszewską (l. 82) z ul. Przebendowskiego; (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Wracajmy często w Wielkim Poście do źródła żywej wody jakim są sakramenty, które pomnażają w nas dobro i umacniają wiarę.