OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30.04 - 7.05.2017r.

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy TYDZIEŃ BIBLIJNY. To kolejna okazja, aby w naszychs ercach i rodzinach rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, gdy wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb. Wyłóżmy Pismo św. w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świecei i odczytajmy codziennie fragment, który nam podpowiada rozum i serce.

2. W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bozej na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30.

3. We wtorek - czwarty dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

4. W środę przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. według porządku świątecznego: o 6.30, 8.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. Jest to równiez kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o onowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek również o godz. 17.00 spotkanie dla zelatorów Żywego różańca.

W piątek o 17.00 Msza św. dla dzieci, które obchodzić będą pierwszą rocznicę Komunii św. ora dla ich rodziców.

W sobotę o 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

6. W niedzielę o godz. 19.00 Msza św. ze śpiewem gregoriańskim naszej scholi.

7. Prosimy o zapoznanie się z programami odpustowymi. Przeżyjmy dobrze ten czas łaski dany nam od Pana. Wszysycy jesteśmy odpowiedzialni za to Sanktuarium i do nas należy równiez pielęgnowanie odpustowych tradycji, dlatego zwracamy się do wszystkich, którym leży na sercu dobro Sanktuarium o pomoc w noszeniu feretronów, sztandarów i nagłośnienia. Wszystkich noszących feretrony i sztandary jak również tych, którzy chcą poświęcić sie tej posłudze zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek (12 maja) po wieczornej Mszy św.

8. W przyszły poniedziałek (8 maja) dodatkowa próba o godz. 16.30 dla dzieci pierwszokomunijnych.

9. Od 1 do 10 maja furta klasztorna czynan będzie od godz. 7.30 do 15.00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Władysławę Maszota i Mariana Rzepę. Wieczny odpoczynek...

Idźmy za Zmartwychwstałym i prośmy Go, by zawsze pozostał z nami, by nas nauczał, karmił i błogosławił.