OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 11 czerwca 2017r.)

1. Dziękujemy alumnom z naszego seminarium we Wronkach za wspólną modlitwę za powołanych i o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Przed kościołem możemy wesprzeć materialnie nasze franciszkańskie seminarium.

2. Jutro II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. według porządku codziennego. W poniedziałkowe świętowanie wpisuje się także 18. rocznica koronacji Cudownego Obrazu. Zawierzajmy nasze sprawy Tej, która to miejsce wybrała na łaski swej stolicę.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30.

4. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie dla wspólnoty Vera virtu, natomiast w środę o godz. 15.00 spotkanie Klubu Seniora.

5. W czwartek po wieczornej mszy kolejna katecheza o. Franciszka dla dorosłych w sali Domu Pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Również w czwartek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców naszych ministrantów.

6. Z racji II piątku miesiąca zapraszamy wszystkich Czcicieli Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej, w naszym Sanktuarium odpust. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. W sobotę przed południem od godz. 10.30 do 12.00 powitania pielgrzymów od strony Gdyni, a o 12.00 powitanie pielgrzymów od strony Pucka; o godz. 14.00 obchody kalwaryjskie i o ok. 17.45 Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9.00 wyruszymy na góry, gdzie o 10.00 przy kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup. Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Szczegółowy program wywieszony jest przed kościołem, na stronie internetowej i facebooku.

8. Zwracamy się z prośbą o pomoc w noszeniu feretronu Matki Bożej Wejherowskiej – potrzebne są dwie panie. Przy tej okazji informujemy, iż dyrygent naszej orkiestry pan Mirosław Rzepiak przechodzi na emeryturę, dlatego poszukujemy dyrygenta do naszej orkiestry. Wszelkich informacji udziela o. Proboszcz.

9. Niedziela odpustowa jest również dniem poświęconym Matce Bożej Wejherowskiej. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 16.30.

10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Informujemy, że procesja przejdzie ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz przy krzyżu, ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV ołtarz przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.

Jezus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który w nas się modli, umacnia naszą miłość, prowadzi nas do prawdy. Niech więc w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią.