OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 -9 lipca 2017r.)

1. Dzisiaj świętujemy kalwaryjski odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. Tym uroczystościom przewodniczy o. Władysław Brzeziński, pracujący na co dzień w Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem w Ziemi św.

Polecajmy Pani Wejherowskiej naszych chorych i cierpiących oraz tych, którzy na co dzień opiekują się nimi w domach, szpitalach, hospicjach i domach pomocy społecznej.

2. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, szczególnie Gościom, których serdecznie witamy, życzymy dobrego odpoczynku i umocnienia przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem.

Uwrażliwiamy w tym miejscu rodziców wysyłających swoje pociechy na kolonie i obozy, aby dawali organizatorom takich wyjazdów oświadczenia o uczestnictwie dzieci w niedzielnej Mszy św.

3. W poniedziałek kolejna katecheza dla dorosłych na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.45 w sali Domu Pielgrzyma.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia lub po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Z racji urlopów Ojców nie będzie odwiedzin chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

5. Rozpoczęły się już prace związane z malowaniem kościoła. Prace prowadzone są na chórze w kaplicy Serca Pana Jezusa i kaplicy św. Anny. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary i prosimy o modlitwę w tej intencji i wyrozumiałość w niedogodnościach związanych z tymi pracami.

6. Decyzją władz zakonnych do naszej wspólnoty skierowany został o. Hadrian Kulwicki. Serdecznie Go witamy i życzymy, aby w tym świętym miejscu wzrastał w łasce u Boga i u ludzi.

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w czynieniu dobra, abyśmy nie utracili swej nagrody i życia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym naszym Panem.