OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 - 27 sierpnia 2017r.)

1. W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. jak w dzień powszedni.

2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe związane z malowaniem naszej świątyni. Za każdy gest życzliwości i zrozumienia bardzo serdecznie dziękujemy. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona do której można składać ofiary na ten cel.

3. Nasza coroczna piesza pielgrzymka do Swarzewa wyruszy w sobotę 2 września przed Mszą św. o godz. 6.30. W celach organizacyjnych prosimy wszystkich, którzy pragną z nami pielgrzymować o zapisywanie się przy furcie lub w zakrystii. Dotyczy to sprawy związanej z zamówieniem jednego lub więcej autokarów. Ponawiamy naszą prośbę o pomoc w niesieniu feretronów, sztandarów i nagłośnienia. Już dzisiaj zapraszamy do licznego i godnego udziału w pielgrzymce.

4. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy kalendarze na przyszły rok oraz cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe. Są również krzyże San Damiano, różańce, magnesy z Asyżu. Można również nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy rozmowę z bp. Rysiem o Koronowanej Służącej i o tegorocznym pielgrzymkowym hicie.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Małgorzatę Węgrowską (l. 60) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Niezależnie kim jesteśmy, możemy należeć do Jezusa, budować Jego Kościół, nieść Jego zbawienie ludziom. Aby Bóg umocnił nas w budowaniu Kościoła i wyznawaniu wiary, przyjmijmy Jego pomoc zawartą w tym błogosławieństwie.