OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27.08 - 3.09.2017r.)

1. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie grupy Vera Virtu na które zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.

2. W czwartek o godz. 19.45 kolejna katecheza dla dorosłyc, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, chcących pogłębić swoją wiarę.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Znajdźmy czas na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwę o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów i za tych, którzy ucierpieli w skutek nawałnic i burz. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

4. W piątek również przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

5. Od piątku przyjmować będziemy intencje mszalne na IV kwartał. Bardzo prosimy o podawanie konkretnych intencji mszalnych przy zamawianiu, a nie rezerwowanie terminu na nazwisko, gdyż poprzednio wiele intencji nie zostało podanych, a tym samym osoby rezerwujące konkretną mszę blokowały termin. Za dostosowanie się do naszej prośby już teraz dziękujemy.

6. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie odpust w Swarzewie. Wymarsz naszej grupy pielgrzymkowej przed mszą o godz. 6.30. Do Swarzewa planujemy przybyć na godz. 14.00, aby tam uczestniczyć we Mszy św. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, rodzinnego i licznego wędrowania do Królowej Polskiego Morza. W niedzielę Suma odpustowa o 1000, a po niej wyjście w drogę powrotną. Powitanie pątników ok. 19.00.

7. W przyszły poniedziałek rozpoczniemy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 i gimnazjum nr 2 zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Pierwszoklasistów zapraszamy z plecakami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej Mszy św. zostaną poświęcone.

8. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium, ostatni w tym roku, kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas, aby wziąć w nim udział i prosić dobrego Boga o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla uczniów, nauczycieli i wychowawców. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebooku.

9. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy kalendarze na przyszły rok oraz cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe. Można również nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o przedziwnej znajomości francuskiego księdza i bł. ks. Popiełuszki oraz świadectwo o pewnym albańskim kardynale, który 28 lat swego życia spędził w więzieniach, gdzie go torturowano.

Wychodząc ze świątyni nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem.