OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 - 10 września 2017r.)

1. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 i gimnazjum nr 2 zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.00. Pierwszoklasistów zapraszamy z plecakami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej mszy zostaną poświęcone.

2. Również w poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie grupy Vera Virtu na które zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 16 do 27 września.

4. We wtorek organizujemy pielgrzymkę do Swarzewa dla ludzi starszych i chorych. Wyjazd autokaru z parkingu klasztornego o godz. 8.00.

5. W czwartek o 19.00 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii.

6. W piątek, w święto Narodzenia NMP, w łączności z całym Kościołem w Polsce w czasie każdej Mszy św. odnowimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy, aby w tym dniu, ci którzy nie mogą być na mszy odmówili ten akt w swoich domach.

7. W sobotę rozpoczniemy kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., na który wszystkich zapraszamy. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów, nauczycieli i rodziców. W sobotę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii – początek w naszym kościele, a po jej zakończeniu Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9.00 zbiórka pocztów sztandarowych, o 9.15 procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię i o 10.00 Suma odpustowa z zawierzeniem społecznosci szkolnej Matce Bożej Wejherowskiej. Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie wejherowianin – o. Ambroży Okroy.

Z racji odpustu nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy na to nabożeństwo w sobotę, a w niedzielę nie będzie również Mszy św. o 10.30.

8. W sobotę także Misternicy Kaszubscy świętować będą swój Jubileusz, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Ich intencji. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. dla FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne.

10. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium i prasę katolicką.

Idąc za Jezusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.