OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 - 8 października 2017r.)

1. Dziękujemy Mieszkańcom Gowina i Ustarbowa za życzliwość i pomoc okazaną nam podczas wczorajszej kwesty. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

2. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc różańcowy. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi. Różaniec odmawiać będziemy po mszy o godz. 8.30 i 18.30. W tym roku chciejmy go ofiarować w intencji pokoju na świecie oraz za naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

3. W poniedziałek po mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie przed Ikoną Chrystusa Króla Wszechświata, która wędruje w rodzinach członków Akcji Katolickiej. Czuwanie zakończymy apelem.

4. Także w poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie grupy Vera Virtu.

5. We wtorek natomiast rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy. O godz. 19.00 Msza św. i Transitus z udziałem kapłanów naszego dekanatu i zaproszonych gości. We wtorek Msze św. jak w dzień powszedni. Naszym rozważaniom przewodniczyć będą dominikanie z Gdańska. Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnoty działające przy naszym kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę na mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 17.00 Msza św. na którą w szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. W czasie tej mszy zostaną poświęcone różańce. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

8. W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zachęcamy wszystkich do wspólnego różańca na granicach naszej Ojczyzny. W tym dniu zjednoczmy się we wspólnej modlitwie.

9. W sobotę od godz. 10.00 w Gniewowie odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych.

10. W tym tygodniu swoje zakonne imieniny obchodzić będą: w środę o. Franciszek, a w niedzielę br. Symeon. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizantów na Mszach św. o godz. 800.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będzie Dzień Papieski. Do zwyczaju tego dnia należy także zbiórka pieniędzy na cele programu stypendialnego. Dzięki takiej pomocy wspieramy młodych, którzy z powodów materialnych nie mogą kontynuować swojej nauki. Zbiórka odbywać się będzie przez osoby upoważnione przed kościołem i na ulicach naszego Miasta.

12. Również w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie dla FZŚ.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Cecylię Klawikowską (l. 90) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w czwartek) i Henryka Bacha (l. 80) z os. Staszica i Elżbietę Konkol (l. 65) z ul. Sędzickiego (pogrzeby odbyły się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.