OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 - 15 października 2017r.)

1. Dziękujemy Mieszkańcom Gniewowa za życzliwość i pomoc okazaną nam podczas wczorajszej kwesty. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

2. Rozpoczęliśmy październik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po mszy o godz. 830 i 1830. Modlimy się w intencji pokoju na świecie oraz za naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. W naszych modlitwach dziękujmy Bożej Opatrzności za Papieża Polaka. O godz. 21:00 zapraszamy na apel jasnogórski z uczczeniem Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Pragniemy również wspomóc Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki której młodzież z ubogich rodzin może kontynuować naukę. Zbiórka odbywa się przed kościołem i na ulicach miasta.

4. W tym tygodniu swoje zakonne imieniny obchodzić będą: w poniedziałek o. Jesse – Msza św. w Jego intencji wyjątkowo o godz. 1900; a we wtorek proboszcz i gwardian o. Daniel – Msza św. o godz. 800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantów.

5. W środę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 800, 1200 i 1900. Wieczorna Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Wszystkich serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

6. W czwartek na mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania.

7. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek o 1600 w kościele.

8. W sobotę, po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota od Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zakończenie Mszą św. o 24:00.

9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

10. Przy furcie można nabyć kalendarze na przyszły rok, krówki św. Franciszka i prasę katolicką.W Niedzieli polecamy ciekawy artykuł o sataniście, którego św. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze orazo nowennie pompejańskiej.

Idziemy do swej dalszej pracy w winnicy Pana, bądźmy wiernymi dzierżawcami, by nie zmarnować darów jakie dał nam Bóg we władanie. Idziemy z błogosławieństwem i pomocą Boga, by lepiej i pełniej czynić sobie ziemię poddaną dla dobra naszych sióstr i braci oraz chwały naszego Zbawcy.