OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 - 26 listopada 2017r.)

1. Wyrażamy wdzięczność za Waszą życzliwość, modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczamy na prace remontowo – malarskie naszego kościoła i klasztoru.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie grupy Vera Virtu, na które zapraszamy mężczyzn chcących pogłębić swoją przyjaźń z Bogiem i jeszcze bardziej zaangażować się w życie Kościoła.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 15.30 klasa III C; o 16.30 klasa III D i o 17.30 klasa III B. Natomiast w piątek o godz. 15.00 klasa III A.

4. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą roku liturgicznego, w której świętować będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; po Sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Sercu Bożemu.

5. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie alumnów z gdańskiego seminarium. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity, na seminarium w Oliwie.

6. Zbliża się adwent, prosimy rodziców, aby pomogli przygotować lampiony swoim pociechom. Zachęcamy również dorosłych, aby na roratach byli ze swoimi lampionami.

7. Przy furcie można już nabyć opłatki wigilijne i kartki świąteczne. Informujemy, że na terenie naszej Parafii nie rozprowadzamy po domach opłatków.

8. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że od soboty (2 grudnia) w konwikcie św. Leona rozpocznie się kurs przedmałżeński.

9. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Pana Makurata TRANS-BUS organizujemy w kwietniu przyszłego roku pielgrzymkę do Medziugorie. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy przy furcie.

10. Przy furcie można nabyć prasę katolicką. W Gościu polecamy artykuły o Papieżu Uśmiechu czyli Janie Pawle I oraz o s. Rani Marii na której beatyfikacji był obecny jej morderca.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów.