OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 - 17 grudnia 2017r.)

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i Syberii.

2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6:25, a w soboty o 8:00. Dzieci i dorosłych zapraszamy z lampionami, a po Roratach na kubek gorącego kakao.
Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

3. W poniedziałek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. z kazaniami o 8:00 i 12:00, a o 19:00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Na wieczorną mszę prosimy, aby każdy zabrał ze sobą róże. Kwiat ten ma stać się widzialnym znakiem naszej modlitwy. Chcemy je poświęcić, a następnie uczynić z nich dar dla Matki Bożej jeśli modliłem się za Jej wstawiennictwem we własnej intencji. Dar dla osoby chorej za którą się modliłem lub dar dla zmarłego, którego polecałem Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Również w poniedziałek odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 15:30 klasa III C; o 16:30 klasa III D i III A oraz o 17:30 klasa III B.

5. W środę po wieczornej mszy zapraszamy na spotkanie wspólnotę Uwielbienia. Na to spotkanie zapraszamy również osoby chcące dołączyć do modlitwy w intencjach polecanych za wstawiennictwem Matki Bożej Wejherowskiej.

6. W czwartek o. Franciszek zaprasza dorosłych i nie tylko na kolejną katechezę, która odbędzie się w Domu Pielgrzyma o godz. 19:45.

7. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy po mszy o 8:00.

8. Zbliża się czas przedświątecznej spowiedzi. W parafiach naszego dekanatu są ustalone terminy dyżurów. Zainteresowanych odsyłamy do gablotki i na stronę internetową.

9. Kolędę rozpoczniemy po nowym roku od ul. Klasztornej. Na stronie internetowej, na facebookui w gablocie przed kościołem został umieszczony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z tym planem.

10. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przynieść na furtę. Tak przygotowane paczki trafia do potrzebujących.

11. Na furcie jest również do nabycia książka o tragicznie zmarłej s. Izabeli Szynce, niezwykłej zakonnicy, która pozostawiła ślad również w naszej wspólnocie pracując przed laty jako katechetka.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Zdzisława Palacha (l. 59) z Gniewowa (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

„Przygotujcie drogę dla Pana" przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie.