OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 - 18 lutego 2018r.)

1. Zachęcamy, w te ostatnie dni karnawału, do szczególnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy dobrze wkroczyli w Wielki Post. ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZNIEMY TEN ŚWIĘTY CZAS. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze z obrzędem posypania popiołem o godz. 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. W Wielkim Poście obowiązuje powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień.

2. W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU ZAPRASZAMY NA DROGI KRZYŻOWE, które odprawiać będziemy w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 1440 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

MZK informuje, że po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy ul. Harcerskiej będą podstawione autobusy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.

3. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 13:30.

4. We wtorek o 19:00 w Domu Pielgrzyma spotkanie dla wszystkich, którzy chcą pomóc w organizacji tegorocznych Dróg Krzyżowych i uroczystości odpustowych. Bardzo liczymy na Waszą pomoc i zrozumienie.

5. Wspólnota Uwielbienia zaprasza na czuwanie modlitewne przed Cudownym Obrazem w środę po wieczornej mszy.

6. Wszystkie chętne dzieci i młodzież do śpiewania w naszej scholi prosimy o kontakt z organistą.

7. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 do 11:30..

8. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną w kwietniu z Biurem Pielgrzymkowym Pana Makurata TRANS-BUS pielgrzymkę do Medziugorie. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy przy furcie.

9. Przy furcie można nabyć prasę katolicką oraz cukierki – krówki św. Franciszka.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Leokadię Czoska (l. 83) z ul. Myśliwskiej i Kazimierę Płotka (l. 64) z ul. Przebendowskiego (pogrzeby odbyły się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo Boże umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, które jest gwarantem szczęścia.