OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25.02 - 4.03.2018r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 13.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 16:00, którą w tym tygodniu poprowadzą członkowie Męskiej Grupy Vera Virtu; wcześniej o 15:00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o 8:30, 16:00 I 18:30.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W piątek po wieczornej mszy spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

3. Od czwartku przyjmować będziemy intencje mszalne na II kwartał.

4. Przypominamy, iż od kwietnia ulega zmianie porządek niedzielnych mszy św. Nie będzie mszy o godz. 13:30, a msza o 16:30 zostanie przesunięta na 17:00.

5. W gablocie, na stronie internetowej i facebook’u zamieściliśmy program rekolekcji parafialnych, które rozpoczniemy w niedzielę 11 marca. Zaplanujmy sobie czas, aby wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach. W tym samym terminie odbywać się będą rekolekcje szkolne według planu ustalonego w szkole.

6. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w każdą sobotę o 9:00.

7. Wczoraj w konwikcie św. Leona rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00.

8. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych z Kuchni Św. Franciszka. Przy furcie natomiast jest do nabycia prasa katolicka i kartki świąteczne.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Władysława Żywickiego (l. 90) z ul. Obrońców Westerplatte (pogrzeb odbył się w sobotę) i Jerzego Żaka (l. 74) z ul. Nowej (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek). Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo, które przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu. Dostrzeżmy Boga w naszej pokutnej codzienności i powierzajmy Panu to, co nas trapi i niepokoi, ale też i to, co nas raduje.