OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 4 - 11 marca 2018r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 13:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii ok. godz. 16:00. W tym dniu gościć będziemy rycerzy z komandorii pomorskiej Zakonu Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Wcześniej, w Godzinie Miłosierdzia, Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o 8:30, 16:00 i 18:30.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne ćwiczenia, które poprowadzi ks. Artur Dylewski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie, prowadzonego przez salezjanów. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook’u. Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje były czasem osobistego spotkania z Jezusem, Panem i Mistrzem.

3. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 16:30. Na tę mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

4. Tego dnia po Gorzkich żalach Msza św. i spotkanie dla wspólnoty FZŚ.

5. W ostatni weekend marca (23 – 25 marca), w naszym klasztorze, odbędą się franciszkańskie dni skupienia na które bardzo serdecznie zapraszamy młodzież męską szkół średnich i 1)wyższych, chcących poznać bliżej życie zakonne oraz przeżyć te dni w skupieniu i na modlitwie. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się na furcie.

6. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną w kwietniu pielgrzymkę do Medziugorie. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy na furcie.

7. Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie  się w sobotę od 10:00 do 13:00. Szkoła prowadzi nabór do wszystkich klas.

8. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Natomiast na furcie jest do nabycia prasa katolicka i kartki świąteczne. Polecamy również dwie pozycje książkowe: Madonna Wejherowska autorstwa Mirosława Lademanna oraz Impresje artystyczne Macieja Tamkuna wokół Apokalipsy św. Jana z wprowadzeniem i przekładem tekstów biblijnych o. prof. Adama Sikory.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Kunikowską (l. 85) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Oczekujemy Świąt Wielkanocnych. To, jak je będziemy przeżywać, zależy również do sposobu przeżywania czasu Wielkiego Postu i naszych wielkopostnych rekolekcji.