OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 11 - 18 marca 2018r.)

1. Nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o 13:30 Gorzkie żale. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii ok. godz. 16:00. W Godzinie Miłosierdzia, Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele natomiast Droga Krzyżowa o 8:30, 16:00 (po wyjściu na Kalwarię) i 8:30.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne i szkolne rekolekcje. Msze św. z naukami do środy o 800 i 1900. Kolekta zbierana we wtorek i środę przeznaczona będzie na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie, gdzie posługuje nasz rekolekcjonista. Gimnazjaliści i dzieci ze szkoły podstawowej mają rekolekcje według ustalonego planu.

3. Również dzisiaj, z racji 11 -go dnia miesiąca, msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 16:30. Na tę mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

4. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do szczególnej pamięci modlitewnej w tym dniu za Ojca Świętego i za cały Kościół.

5. W środę, po wieczornej mszy, wspólnota Uwielbienie zaprasza na czuwanie modlitewne.

6. W czwartek natomiast, po wieczornej mszy, zapraszamy do Domu Pielgrzyma na kolejną katechezę dla dorosłych i nie tylko. Tematem spotkania będzie Na czym polega odnowa Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę wieczorną wszystkich mężczyzn, tych starszych i tych trochę młodszych.

8. W tym dniu gościć będziemy również w naszej wspólnocie Tomasza Dorniaka. Autor zaprasza na wykład Stop dla raka w niedzielę i poniedziałek o 15:00. Będzie też można nabyć płyty i książki.

9. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W ostatni weekend marca (23 – 25 marca), w naszym klasztorze, odbędą się franciszkańskie dni skupienia na które bardzo serdecznie zapraszamy młodzież męską szkół średnich i wyższych, chcących poznać bliżej życie zakonne. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się na furcie.

11. Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na dzień otwarty dla oddziałów przedszkolnych i klas I w poniedziałek (12 marca) w godz. od 17:00 do 18:00.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Jerzego Marschalla (l. 64) z ul. Bocznej (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Posileni Słowem i Ciałem Mistrza z Nazaretu, pójdźmy ufni w Bożą pomoc i wsparcie do naszych domów, zakładów pracy i szkół. W codziennych troskach nie zapomnijmy realizować przykazania miłości na wzór Jezusa, który zawsze jest przy nas.