OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 25.03 - 1.04.2018r.)

1. Jako opiekunowie Sanktuarium razem z Misternikami zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Misterium Męki Pańskiej – początek przy kaplicy Piłata.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. W Wielki Poniedziałek odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: o godz. 15.00 klasa III C, o 16.00 klasa III B i o 16.30 klasy III A i III D.

4. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi: w poniedziałek w Parafii NMP Królowej Polski, we wtorek we farze, w naszym kościele w środę w godz. 8.00 – 10.00, 15.00 – 18.00 i 18.30 – 20.00. Skorzystajmy ze spowiedzi do Wielkiej Środy, aby potem nie stać w długich kolejkach.

5. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TRIDUUM PASCHALNYM. Codziennie o 7.00 Gorzkie Żale.

W Wielki Czwartek: o 16.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – Droga Pojmania – początek w kościele; o godz. 19.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”; zakończenie adoracji o 22.00.

W Wielki Piątek: o godz. 10.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – początek przy kaplicy Piłata; o 15.00 CEREMONIE, a po nich Droga Krzyżowa na Kalwarii i w kościele, zakończenie adoracji o 24.00.

W Wielką Sobotę: w godzinach 10.00 – 16.00 poświęcenie potraw (co pół godziny), w Gniewowie o 15.00. O godz. 20.00 WIGILIA PASCHALNA – poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. (przynosimy ze sobą świece – paschaliki).

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Natomiast w Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy: w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 15.00, a w pozostałe dni po Mszy św. o 8.00 i 15.00.

Ofiary składane do skarbonki przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.

W Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6.00 PROCESJA i MSZA REZUREKCYJNA.
Pozostałe msze o 9.15, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00.

Osoby noszące feretrony, sztandary i baldachim prosimy o udział w procesji rezurekcyjnej.

6. Przed kościołem są do nabycia paschaliki.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Wandę Moska (l. 88) z ul. Gniewowskiej; (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Niech w tym Świętym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.