OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 - 22 kwietnia 2018r.)

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To kolejna okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Wyłóżmy Pismo św. w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece i odczytajmy codziennie fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech słowa świętej Ewangelii zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje.

2. W poniedziałek o godz. 17:00 obędzie się pierwsza próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na mszę o godz. 8:00.

4. We wtorek również o godz. 17:00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. W środę po wieczornej mszy spotkanie wspólnoty Uwielbienia w kaplicy Domu Pielgrzyma.

6. W piątek po wieczornej mszy Grupa Męska Vera Virtu zaprasza mężczyzn na spotkanie i konferencje na temat: Od mężczyzny popędliwego do kreatywnego. Wszelkie dodatkowe informacje są na plakacie w gablocie i facebook’u.

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy alumnów z naszego seminarium we Wronkach z racji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o Powołania. O 16:00 w Domu Pielgrzyma spotkanie z seminarzystami dla młodzieży męskiej ze szkół ponadgimnazjalnych chcących bliżej poznać życie zakonne. Natomiast przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie nasze franciszkańskie seminarium.

8. Powoli zbliżają się terminy odpustów kalwaryjskich. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich noszących feretrony i sztandary oraz osoby chcące pomóc w organizacji tychże uroczystości w przyszły piątek – 27 kwietnia o 19:30. Zaplanujmy sobie czas, aby wziąć udział w odpuście.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Romana Wrycz-Rekowskiego (l. 63) z Gniewowa i Nikodema Melcera (l. 86) z ul. Obrońców Westerplatte (pogrzeby odbyły się w środę). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.