OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 22 - 29 kwietnia 2018r.)

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych z naszego miasta oraz prośmy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dziękujemy za obecność i modlitwę alumnom z naszego seminarium we Wronkach. Natomiast przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie nasze franciszkańskie seminarium.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze św. jak w dzień powszedni.

Również w poniedziałek o godz. 17:00 próba dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Natomiast po wieczornej mszy spotkanie wspólnoty Vera Virtu.

3. We wtorek – drugi dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

4. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy o 8:00 udamy się w procesji do krzyża misyjnego, gdzie modlić się będziemy o urodzaje.

W tym dniu swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Marek; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

5. W czwartek, po wieczornej mszy, zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych na temat Struktura modlitwy chrześcijańskiej.

6. W gablocie, na stronie internetowej i facebooku są już programy najbliższych odpustów. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dobrym przeżyciu tego święta oraz godnym przyjęciu pielgrzymów. Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego Sanktuarium i do nas należy również pielęgnowanie odpustowych tradycji. Wszystkich, noszących feretrony i sztandary oraz tych, którzy chcą poświęcić się tej posłudze zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej mszy.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary, za rozumienie i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.

Natomiast na mszę o 19:00 zapraszamy mężczyzn.

8. Dzisiaj także w naszej archidiecezji odbywa się akcja Pola Nadziei na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych na raka i wspierająca hospicja.

9. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu zaprasza panów do wspólnego pielgrzymowania na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 23 czerwaca. Informacje i zapisy przy furcie. Koszt wyjazdu 100zł.

Niech błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem, Dobrym Pasterzem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.