1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy po mszy o godz. 800 i o 1830.

2. Również we wtorek – trzeci dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 630, 800, 1200
i 1900.
Jest to również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 1900 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, która poprowadzi zespół Wpatrzeni. Serdecznie zapraszamy. W sobotę 800 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

Ks. Abp Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających w naszej archidiecezji.

5. W sobotę uroczystość Pierwszej Komunii św. w czasie Mszy św. o 1000. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej wypraszajmy dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa łaskę jeszcze głębszego zjednoczenia z Jezusem.

W niedzielę dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w mszy o 1030, dlatego prosimy pozostałych parafian, aby pozostawili miejsca w nawie głównej lub wybrali inną godzinę mszy.

6. Przypominamy, iż zbliżają się nasze doroczne uroczystości odpustowe. W gablocie, na stronie internetowej i facebooku są zamieszczone programy. Prosimy o pomoc w dobrym przeżyciu tego święta oraz godnym przyjęciu pielgrzymów. Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego Sanktuarium i do nas należy również pielęgnowanie odpustowych tradycji.

7. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu zaprasza panów do wspólnego pielgrzymowania na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Informacje i zapisy przy furcie. Koszt wyjazdu 100zł.

8. Starosta Wejherowski i proboszcz Parafii NMP Królowej Polski zapraszają na Mecz charytatywny Samorządowcy vs. Księża, który odbędzie się 3 maja o 1600 na stadionie Gryfa Wejherowo.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Leona Piernickiego (l. 81) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb  odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono odnowi i zjednoczy nas w jednej komunii z Ojcem i Synem, i Duchem Świętym.