OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27.05 - 3.06 2018r.)

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej, a w naszym Sanktuarium przeżywamy tak zwany odpust morski, któremu przewodniczy Ks. Abp Metropolita Sławoj Leszek Głódź.

Dzisiejsza uroczystość kończy także okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. W piątek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym sanktuarium nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00 i 18:30.

3. W poniedziałek o 16:30 próba generalna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a o 17:00 spowiedź dla kandydatów, świadków i krewnych.

We wtorek Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli bierzmowania młodzieży z naszego gimnazjum w czasie Mszy św. o godz. 18:00. Polecajmy Duchowi Świętemu kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu nie będzie mszy o 19:00.

4. W środę wspólnota Uwielbienia zaprasza, po wieczornej mszy, na spotkanie modlitewne.

5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Nie będzie mszy o 9:15.

Po mszy o 8:00 procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz, i ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. W procesji biorą udział sztandary i feretrony. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatków.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę o 8:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu pamiętajmy też w modlitwach o wszystkich dzieciach z racji Ich święta. O godz. 19:00 Mszę św. odprawi neoprezbiter o. Aleksy, który w Wielki Poście odbywał u n as praktykę diakońską.

W piątek odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych, także tych do których przychodzimy w czwartek, z comiesięczną posługą sakramentalną.

Na ten dzień Ks. Abp Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających w naszej archidiecezji.

W sobotę o 8:00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

7. Od piątku przyjmować będziemy intencje mszalne na III kwartał br.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na męskie Oblężenie Jasnej Góry. Wyjazd w sobotę 23 czerwca. Informacje i zapisy przy furcie. Koszt wyjazdu 100zł.

9. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie w sobotę o 9:00.

10. W związku z wprowadzeniem nowych przepisów o ochronie danych osobowych informujemy, iż wszelkie dokumenty kościelne wydawane będą tylko i wyłącznie osobom zainteresowanym za okazaniem dowodu tożsamości lub osobom uprawnionym przez udzielone pełnomocnictwo zainteresowanego.

Zadziwienie Bogiem, staje się zarazem wezwaniem. Nakazuje troszczyć się o kształt człowieczeństwa w sobie, a także w drugim człowieku, który żyje obok nas. Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.