OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 - 24 czerwca 2018r.)

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

2. W poniedziałek wspólnota Vera Virtu zaprasza mężczyzn na konferencję Wypaczony obraz – św. Franciszek z Asyżu, która rozpocznie się po wieczornej mszy w Domu Pielgrzyma.

3. We wtorek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Gerwazy; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 8:00.

4. W czwartek o godz. 8:00 Msza św. dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

5. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Ojca; ogarnijmy Ich naszą wdzięcznością i modlitwą.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na prace remontowe. Za zrozumienie, ofiarność i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

7. Informujemy, iż decyzją naszych władz zakonnych z końcem czerwca kończy posługę w naszej wspólnocie o. Kacper. Za jego pracę dziękować będziemy w przyszłą niedzielę w czasie mszy o godz. 10:30. Natomiast do pracy skierowany został neoprezbiter o. Benedykt Stolarski.

8. Zaplanujmy sobie czas, aby uczestniczyć w uroczystościach odpustowych Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele 30 czerwca i 1 lipca. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook’u.

9. W przyszłą niedzielę we farze odbędzie się koncert oratoryjny w wykonaniu orkiestry i chóru Opery Królewskiej w Warszawie pod batutą wejherowianina Dawida Runtza.

10. Trwa głosowanie nad budżetem obywatelskim naszego miasta. W imieniu dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 prosimy o głos nad zgłoszonym przez nich projektem budowy trybun i zagospodarowania terenu dla kompleksu boisk. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną lub w formie pisemnej za pomocą karty do głosowania.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Janinę Siatkowską (l. 93) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Jezus wysyła nas dzisiaj jak swoich apostołów, byśmy swym życiem budowali Królestwo Boże w naszej codzienności. Niech w tym posłannictwie umacnia nas Jego błogosławieństwo.