OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24.06 - 1.07r.)

1. Z przykrością informujemy, iż na początku czerwca zniszczone zostały kaplice na Górze Oliwnej. Bolesne jest to, iż dewastacji dokonały dzieci w wieku 9, 11 lat. Straty oszacowano na ok. 20 tysięcy złotych. Przy tej okazji zwracamy się do wszystkich o informowanie nas, czy Straż Miejską lub Policję o wszelkich niepokojących sytuacjach, których możemy być świadkami na terenie Sanktuarium. Wszyscy bowiem jesteśmy odpowiedzialni za to piękne dziedzictwo pozostawione nam przez Jakuba Wejhera. Młodocianych sprawców i ich rodziców polecamy wstawiennictwu Matki Bożej.

2. Rozpoczął się już czas wakacji. Niech ten czas wypoczynku będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku.

Wszyscy, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4. W sobotę rozpoczniemy odpust NMP Uzdrowienia Chorych. Około 13.00 powitamy pielgrzymów z Gniewina i okolic. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.00 Obchody kalwaryjskie, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. W niedzielę o godz. 9.00 wyruszy procesja z naszego kościoła na Kalwarię, gdzie o 10.00 zostanie odprawiona Suma odpustowa połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Sumie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Iwo Hoeft z Torunia.

Prosimy wszystkich, aby pomogli chorym i starszym w tym dniu przybyć na Kalwarię.

Z racji odpustu, w przyszłą niedzielę, nie będzie mszy o 10.30.

5. Decyzją władz zakonnych w naszej wspólnocie podejmuje pracę jako wikariusz parafialny i katecheta o. Benedykt Stolarski, którego serdecznie witamy i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej w jego posłudze.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Andrzeja Ciskowskiego (l. 59) z ul. Gniewowskiej (pogrzeb odbył się w poniedziałek i Stanisława Ukleję (l. 65) z ul. Zamkowej (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Najdłuższy dzień roku i pełnia lata niech skierują naszą myśl i wdzięczność do Boga. Idziemy pełni ufności, że w ręku Boga są nasze losy i On błogosławi, prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie.