OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 - 8 lipca 2018r.)

1. Dzisiaj świętujemy kalwaryjski odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. Tym uroczystościom przewodniczy o. Iwo Hoeft z Torunia. Polecajmy Pani Wejherowskiej naszych chorych i cierpiących oraz tych, którzy na co dzień opiekują się nimi w domach, szpitalach, hospicjach i domach pomocy społecznej.

2. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, szczególnie Gościom, których serdecznie witamy, życzymy dobrego odpoczynku i umocnienia przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem.

Przypominamy i prosimy o szacunek dla świętego miejsca. Prosimy o zachowanie odpowiedniego stroju w nawiedzaniu miejsc świętych, o wyłączanie telefonów komórkowych i nie rozmawianie między sobą. To jest Dom Boży, zachowajmy skupienie i należyty szacunek dla tego miejsca. Uwrażliwiamy również w tym miejscu rodziców wysyłających swoje pociechy na kolonie i obozy, aby dawali organizatorom takich wyjazdów oświadczenia o uczestnictwie dzieci w niedzielnej Mszy św.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Grupy Męskiej Vera Virtu.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia lub po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji nowych powołań, szczególnie z naszej parafii. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W wakacje nie będzie odwiedzin chorych z comiesięczną posługą sakramentalną. W sobotę o 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. dla FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne.

6. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy kalendarze na przyszły rok oraz cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe. Można również nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy ciekawy artykuł o hollywoodzkiej aktorce, która została zakonnicą.

7. Z racji zbliżającego się Synodu Młodzieży, 6 października, na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje pod hasłem „Stadion Młodych”. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja SMS z Nieba. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji tego spotkania. Osoby deklarujące taką modlitwę mogą otrzymać przy furcie sylikonowe opaski na rękę przypominające o tym zobowiązaniu. Szczegółowe informacje są na stronie: stadionmłodych.pl.

Na rozpoczynający się tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem na wakacyjnych szlakach naszego życia.