OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.08 - 2.09.2018r.)

1. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie organizacyjne przed naszą pielgrzymką do Swarzewa dla wszystkich funkcyjnych.

2. W piątek po wieczornej mszy spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

3. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie odpust w Swarzewie. Wymarsz naszej grupy przed mszą o godz. 6:30. Do Swarzewa planujemy przybyć na godz. 14:00, aby tam uczestniczyć we Mszy św. Zachęcamy wszystkich do wspólnego, rodzinnego i licznego wędrowania do Królowej Polskiego Morza.
W niedzielę Suma odpustowa o 10:00, a po niej wyjście w drogę powrotną. O godz. 8:00 z parkingu przy ul. Reformatów odjedzie autokar do Swarzewa. Powitanie pątników ok. 19:00.

4. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W sobotę również przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

6. Od soboty przyjmować będziemy intencje mszalne na IV kwartał.

7. W przyszły poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 zapraszamy na mszę o godz. 8:00. Pierwszoklasistów zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej mszy zostaną poświęcone.

8. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium, ostatni w tym roku, kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas, aby wziąć w nim udział i prosić dobrego Boga o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla uczniów, nauczycieli i wychowawców. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebooku.

9. We wtorek w sali Domu Pielgrzyma od godz. 16:00 odbędą się bezpłatne badania układu kostnego.

10. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na rekolekcje w Warszawie o nazwie „Stadion Młodych – włącz pełnię wiary”, które odbędą się 6 października. Koszt wyjazdu 60zł. Zapisać się można na furcie klasztornej lub u o. Benedykta.

Natomiast Akcja Katolicka zaprasza na wyjazd do Lednicy w sobotę 1 września na doroczne spotkanie seniorów. Koszt wraz z ubezpieczeniem 75zł. Wyjazd o godz. 600 sprzed Pałacu Przebendowskich.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Krzysztofa Pelowskiego (l. 38) z ul. Leśnej i Mieczysława Bradtke (l. 64) z os. Staszica (pogrzeby odbyły się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Wychodzimy z tej ofiary umocnieni i przemienieni przez Chrystusa, by nieść naszej Ojczyźnie cząstkę dobra, jaką Bóg złożył w nasze serca. Idziemy z błogosławieństwem Boga i opieką Maryi.