OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30.09 - 7.10.2018r.)

1. Wyrażamy naszą wdzięczność Mieszkańcom Gowina i Ustarbowa za życzliwość i pomoc okazaną nam podczas kwesty. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi. Różaniec odmawiać będziemy po mszy o godz. 8.30 i 18.30. W tym roku chciejmy go ofiarować w intencji naszej Ojczyzny i za nasze rodziny.

3. Także w poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie grupy Vera Virtu.

4. W środę natomiast rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy św. O. Franciszka. O godz. 1800 Msza św. i Transitus z udziałem kapłanów naszego dekanatu i zaproszonych gości. W czwartek msze jak w dzień powszedni. Naszym rozważaniom przewodniczyć będą dominikanie z Gdańska.

Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnoty działające przy naszym kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W piątek o godz. 17.00 Msza św. na którą w szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. W czasie tej mszy zostaną poświęcone różańce. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o 8.00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. W sobotę od godz. 10.00 w Gniewowie odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza i spotkanie dla FZŚ.

8. Również w przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. Początek uroczystości o 10.30, a o godz. 12.00 msza w kaplicy leśnej. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

9. W związku z rozpoczynającym się remontem kaplicy cmentarnej od października pogrzeby sprawowane będą w kościele dlatego prosimy, aby sprawy związane z pochówkiem załatwiać najpierw w kancelarii parafialnej a następnie w biurze administracji cmentarza. W związku z remontem nie będzie niedzielnej mszy w kaplicy cmentarnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bronisława Skrzypca (l. 57) z ul. płk. Dąbka (pogrzeb odbył się w środę) i Franciszka Klasa (l. 63) z ul. Reformatów (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, które niech będzie dla nas pomocą w każdym dniu, abyśmy potrafili świadczyć bliźnim, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.