OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 - 14 października 2018r.)

1. Dziękujemy Mieszkańcom Gniewowa za życzliwość i pomoc okazaną nam podczas wczorajszej kwesty. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

2. Rozpoczęliśmy październik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po mszy o godz. 8:30 i o 18:30. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za nasze rodziny.

3. W tym tygodniu swoje zakonne imieniny obchodzić będą: w poniedziałek br. Symeon, we wtorek o. Jesse, a w środę proboszcz i gwardian o. Daniel. Jedna wspólna Msza św. w intencji Solenizantów, na która zapraszamy, będzie odprawiona w środę o godz. 8:00.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 18. Dzień Papieski.

W naszym Sanktuarium świętowanie tego Dnia rozpoczniemy już w czwartek, w dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. z kazaniami w tym dniu o godz. 8:00, 12:00 i 19:00. Wieczorna msza sprawowana przed Cudownym Obrazem połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

W piątek Droga Krzyżowa na Kalwarii. Początek o 16:00 w kościele.

Natomiast w niedzielę o godz. 20:00 Wieczór Papieski, który zakończymy apelem jasnogórskim i uczczeniem Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Do zwyczaju Dnia Papieskiego należy także zbiórka pieniędzy na cele programu stypendialnego. Dzięki takiej pomocy wspieramy młodych, którzy z powodów materialnych nie mogą kontynuować swojej nauki. Zbiórka odbywać się będzie przez osoby upoważnione przed kościołem i na ulicach naszego Miasta.

5. W przyszłą niedzielę pamiętajmy w naszych modlitwach również o nauczycielach i wychowawcach z racji ich święta.

6. Zapraszamy chłopaków do grona ministrantów w naszym Sanktuarium. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o 9:00 w salce przy zakrystii. Więcej informacji można znaleźć na facebooku.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Łucję Janicką (l. 96) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w sobotę) i Marię Hirsch (l. 80) z ul. Nowej (pogrzeb odbędzie się w piątek) Wieczny odpoczynek…

Jedność jaką tworzymy z Jezusem i między sobą nigdy się nie kończy, ona zawsze trwa i nikt nie może jej zniszczyć. Na dalszy trud budowania tej jedności między namimi przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.