OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 11 listopada 2018r.)

1. Trwamy w oktawie Dnia Zadusznego. Do piątku możemy ofiarować naszym zmarłym cierpiącym w czyśćcu dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy w ich intencji, spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Także do piątku msza o 8:00 i różaniec o 18:30 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlimy się za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników i pielgrzymów również do piątku po mszy o 8:00.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie grupy Vera Virtu, na które zapraszamy mężczyzn chcących pogłębić swoją przyjaźń z Bogiem i jeszcze bardziej zaangażować się w życie Kościoła.

3. W czwartek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Hadrian; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

4. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

5. W piątek zapraszamy wszystkich na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową na Kalwarii, którą odprawimy w intencji naszej Ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Początek w kościele o godz. 16:00.

6. W przyszłą niedzielę przypada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszym Sanktuarium dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. O godz. 17:00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.

W tę 100. rocznicę odzyskania wolności ogarnijmy naszą Ojczyznę i Jej trudne sprawy modlitwą. Niech to będzie okazja, aby nasze domy i okna udekorować flagami narodowymi.

7. W przyszłą niedzielę o 12:00 msza i spotkanie formacyjne dla FZŚ.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Irenę Cieślak (l. 83) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w środę) i Jerzego Ladacha (l. 68) – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

Umocnieni Bożym błogosławieństwo idźmy w naszą codzienność świadczyć o miłości Boga i drugiego człowieka.