OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 16 grudnia 2018r.)

1. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.25, a w soboty o 8.00.

Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

2. We wtorek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze z kazaniami o 8.00 i 12.00, a o 19.00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

3. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przynieść na furtę. Tak przygotowane paczki trafia do potrzebujących.

4. Młodzież franciszkańska rozprowadza sianko na stół wigilijny i ręcznie robione różańce. Ofiary składane na ten cel są przeznaczone na wyjazd na Dni Braterstwa do Wronek.

5. Zbliża się czas przedświątecznej spowiedzi. W parafiach naszego dekanatu są ustalone terminy dyżurów. Zainteresowanych odsyłamy do gablotki i na stronę internetową.

Idźmy z radością do naszych rodzin, środowisk i zakładów pracy, głosząc radosną nowinę, że przyjście Pana jest już bliskie.

Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.