OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 - 13 stycznia 2019r.)

1. W piątek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.
Na wieczorną mszę prosimy, aby każdy zabrał ze sobą róże. Kwiat ten ma stać się widzialnym znakiem naszej modlitwy. Chcemy je poświęcić, a następnie uczynić z nich dar dla Matki Bożej jeśli modliłem się za Jej wstawiennictwem we własnej intencji. Dar dla osoby chorej za którą się modliłem lub dar dla zmarłego, którego polecałem Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza i spotkanie formacyjne dla FZŚ.

3. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na wielkie, wspólne kolędowanie przy naszym żłóbku z zespołami i zaproszonymi gośćmi. To kolędowanie rozpoczniemy po mszy o 12.00.

4. Trwają nasze duszpasterskie odwiedziny. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w niedzielę o 14.00, a w Gniewowie od 10.00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

• w poniedziałek: ul. Południowa, Myśliwska i ul. Sikorskiego nr 220, 323, 2246, 2547;
  • we wtorek: ul. Sikorskiego nr 4967B, ul. płk. Dąbka, Krótka, Podgórna, Wysoka, Krzyżowa, Wniebowstąpienia i os. Staszica blok IV;
  • w środę: ul. Śmiechowska nr 1, 3, blok 2 A, nr 521, nr 2 klatka B i C, nr 4, 6 i 8, nr 1020, nr 2329, 34, 36, nr 22, nr 34 A nr 4284, nr 26, 28, 30, 32, nr 31 A51 + 34 A, nr 141;
  • w czwartek: ul. Śmiechowska nr 34 B, ul. Gniewowska, Zamkowa, Przebendowskiego
    i os. Staszica blok I A, B;
  • w piątek: os. Staszica blok I C, D, blok II i blok III oraz ul. Reformatów;
  • w sobotę: Gniewowo;
  • w niedzielę: ul. Klasztorna i kolęda dodatkowa.

5. W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 10.00 do 11.30. Po południu nie ma także dyżuru spowiedziowego na dzwonek.

6. Na furcie można nabyć prasę katolicką. W Niedzieli możemy przeczytać artykuł o współczesnym życiu w Ziemi św. Zachęcamy do nabywania świec gromnicznych z wizerunkiem Matki Bożej Gromnicznej, wykonanych z pachnącego wosku i przygotowanych specjalnie na 2 lutego.

Jak gwiazda Mędrcom, tak nam objawia się Boża prawda, byśmy idąc za jej światłem, doszli do Jezusa i dostąpili zbawienia. Niech w tej drodze za Bożym światłem towarzyszy nam błogosławieństwo i nadzieja, jak towarzyszyła tym, którzy szukali Narodzonego w Betlejem. I pamiętajmy: prawdziwy mędrzec oddaje pokłon tylko Bogu samemu.