OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27.01 - 3.02.2019r.)

1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W piątek o godz. 17.00 msza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z poświęceniem świec. W sobotę o 8.00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą.

2. Również w piątek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

3. W sobotę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00. Prosimy o przyniesienie świec. Można je zakupić na furcie w cenie 12 zł.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest również dniem modlitw za powołanych do życia konsekrowanego. Chcemy pamiętać w szczególny sposób o tych, którzy pragną swoim życiem naśladować Jezusa ubogiego, czystego i posłusznego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej archidiecezji: siostrom benedyktynkom w Żarnowcu, karmelitankom w Gdyni i Suchej Hucie oraz betlejemitkom w Grabowcu.

5. Zbliża się Światowy Dzień Chorego, który obchodzić będziemy w poniedziałek 11 lutego. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą do opiekunów, aby pomogli chorym tego dnia dotrzeć na modlitwę do naszego Sanktuarium. Program wywieszony jest w gablocie, Internecie i facebooku.

6. W poniedziałek we farze odbędzie się Verba Sacra Biblia Kaszubska. Przedstawione zostaną Listy św. Jana Apostoła. Początek o godz. 17.00.

7. Na furcie można nabyć prasę katolicką. W Gościu znajdziemy ciekawy artykuł o autorze przepięknej pieśni Zbliżam się w pokorze oraz płytę z filmem Bóg nie umarł 2. Jest też kwartalnik Ziemia święta.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Jana Reszkę (l. 90) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się we wtorek), Genowefę Jabłońską (l. 89) z ul. Reformatów (pogrzeb odbył się w czwartek) i naszego współbrata z klasztoru w Nowym Porcie o. Karola Dziedzickiego (l. 90), który został pochowany na śmiechowskim cmentarzu. Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i prawidłowo realizowali Boże powołanie.