OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 - lutego 2019r.)

1. We wtorek z racji wspomnienia św. Agaty po mszach świecić będziemy chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej, która jako Patronka ma chronić od pożarów, powodzi i innych niebezpieczeństw.

2. W czwartek, w czasie wieczornej mszy, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

3. W przyszłą niedzielę msza dla FZŚ o godz. 12:00, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W przyszły poniedziałek natomiast przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Po raz 27 w tym dniu obchodzić będziemy, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium o godz. 10:00 Msza św. dla chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc chorym w dotarciu tego dnia do naszej świątyni. Prosimy również wszystkich chętnych o upieczenie ciasta na przygotowywany w tym dniu poczęstunek dla chorych. Wypieki prosimy przynosić na furtę do niedzieli.

5. Na furcie można nabyć prasę katolicką. W Gościu znajdziemy ciekawy artykuł o siostrach zakonnych i ich powołaniu.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bernadetę Labudda (l. 39) z ul. Paderewskiego. Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy je światu, który odwraca się od Boga. Bądźmy prorokami Bożej miłości we współczesnym świecie, niech również inni ludzie poznają Jezusa przez świadectwo naszego życia.