OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 - 10 marca 2019r.)

1. Zachęcamy, w te ostatnie dni karnawału, do szczególnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy dobrze wkroczyli w Wielki Post. ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZNIEMY TEN ŚWIĘTY CZAS. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze z obrzędem posypania popiołem o 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę swoich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście obowiązuje powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień.

2. W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU ZAPRASZAMY NA DROGI KRZYŻOWE, które odprawiać będziemy w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 14:40 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

MZK informuje, że po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy ul. Harcerskiej będą podstawione autobusy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.

3. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w trochę innym wykonaniu, zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.  Bezpośrednio po nich msza.

4. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej mszy spotkanie męskiej grupy Vera Virtu. Przy tej okazji informujemy, że panowie z tejże wspólnoty wraz z naszym Sanktuarium zapraszają na wyjątkową formę duchowości pasyjnej, w 20-tą rocznicę koronacji Cudownego Obrazu, na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Bliższe informacje będą dostępne już od Środy Popielcowej na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach w całym mieście.

5. W czwartek, w czasie wieczornej mszy, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

6. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 - 11:30.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Annę Brodowiak (l. 97) z ul. Podgórnej (pogrzeb odbył się w środę), Ryszarda Grabowskiego (l. 65) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w sobotę i Zdzisława Góreckiego (l. 67) z ul. Śmiechowskiej. Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, aby nasze apostolskie dzieło przyniosło owoce.